15.11.2012 – Dzień w Korporacji

7 października 2012 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

Dzień w Korporacji to wykłady prelegentów pracujących w dużych przedsiębiorstwach, dzielących się wiedzą na temat strategii sprzedażowych, kreowania własnej marki oraz finansowania inwestycji.

Godz.  09.00 – 16.00

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Sala 408A, jak dojechać?

 

Rejestracja

Godz.  09.15-09.45

 

  

Otwarcie konferencji i powitanie gości

Monika Łagodzińska, Prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA, 

 

  

Marta Buchajczyk,  Koordynator Zespołu ds. Sprzedaży, Stowarzyszenie PBDA Consulting

 

Godz.  09.45-10.00

 

Tytuł: Jak wyglada dzień w korporacji

Prowadzacy:  Karolina Gierszewska, Artur Cichoń

Godz. 10.00 – 11.15

Karolina Gierszewska pracuje w korporacji od 13 lat. Aktualnie w Kompanii Piwowarskiej zajmuje kierownicze stanowisko w dziale human resources. Jej codzienne obowiązki to rozwój kompetencji pracowników, prowadzenie warsztatów dla działu marketingu i nadzór nad ogólnofirmowym programem „Ambasadorzy Piwa”. Jest absolwentką psychologii na UAM.

Artur Cichoń jest jedną z najmłodszych osób w Kompanii Piwowarskiej. W czasie swojego niespełna półtorarocznego pobytu w firmie pracował w dwóch działach – public relations, aktualnie natomiast w human resources. Jego obowiązki to koordynacja programu „Ambasadorzy Piwa”, rozwój kompetencji pracowników i komunikacja wewnętrzna. Studiował dziennikarstwo na UAM.

Dowiesz się :

 Czym jest korporacja, skąd ta nazwa, czy korporacja to po prostu duża firma, czy inne czynniki są kluczowe, kilka podręcznikowych definicji.
– Kim są ludzie pracujący w korporacji?, Czy są jakieś uniwersalne cechy i predyspozycje, które ich charakteryzują? Jakie jest ich podejście do „wartości korporacyjnych”, czy są, w szeroko rozumiany sposób, „inni” od ludzi nie pracujących w korporacji?
– Jak wygląda dzień w korporacji,-
– Jakie są benefity pracy w korporacji
– Jakie są konsekwencje – blaski i cienie korporacji

(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG)

Zarejestruj sie juz dziś!

 

Tytuł: Nie porzucaj swojego pomysłu – Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju innowacyjnej Wielkopolski

Prowadzacy: Tomasz Skibicki, Ekspert BGK, Fundusz Powierniczy JEREMIE Województwa Wielkopolskiego

Godz.:  11.15-12.30

Tomasz Skibicki- Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, posiadający wieloletnie doświadczenie w bankowości. W BGK miał okazję pracować w różnych obszarach, związanych zarówno z oceną ryzyka transakcji w sektorze przedsiębiorstw i JST, sprzedażą produktów bankowych, obsługą Funduszu Poręczeń Unijnych, jak i przy tworzeniu nowej placówki bankowej, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych. Aktualnie w Poznańskim Biurze Regionalnym Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE dla Województwa Wielkopolskiego, które jest częścią Departamentu Instrumentów Inżynierii Finansowej w BGK.

Bank Gospodarstwa Krajowego – jedyny bank państwowy, z siedzibą w Warszawie. Powstał w roku 1924 z fuzji trzech banków publicznych: Polskiego Banku Krajowego, Państwowego Banku Odbudowy i Zakładu Kredytowego Miast Małopolskich. Inicjatywa utworzenia tego banku należała do Władysława Grabowskiego.
 
JEREMIE (Joint European Resources for Micro-to-Medium EnterprisesWspólne europejskie zasoby dla MŚP) to nowy mechanizm:
– pozadotacyjnego wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ze środków publicznych ustanowiony przez Komisję Europejską,
– pozwalający zwiększyć absorpcję środków unijnych oraz efektywne ich użycie na rzecz rozwoju MŚP w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Miejsce moich pomysłów

Prowadzacy: Mateusz Domagała, Animator KOMBINATORIUM Naukowego, Investin Sp. z o.o.

Godz.: 13.00-14.15

   KOMBINATORIUM Naukowe to miejsce, które powstało z myślą o studentach, doktorantach, naukowcach oraz przedsiębiorcach, którzy c     chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu komercjalizacji badań, nowych technologii i stworzyć w oparciu o nie własny biznes. Naszym głównym celem jest udzielanie wsparcia merytorycznego i kapitałowego autorom pomysłów technologicznych o największym potencjale biznesowym oraz ułatwianie im wprowadzenia ich rozwiązań na rynek.

Posiadamy duże doświadczenie w realizowaniu projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Nasze działania koncentrują się na programach Innowacyjna Gospodarka i Kapitał Ludzki. 

Zarejestruj sie juz dziś!

 

Temat: Być panem swojego losu – jak wykorzystać swoje umiejętności do zrobienia naprawdę dużej rzeczy.

Prowadzączy: Michał Olszewski, Manager inwestycyjny LMS Invest, Speed UpGroup

Godz.: 14.15-15.30
 
Członek Zarządu  i Doradca Inwestycyjny w LMS Invest. Ponad 7 lat doświadczenia w największych polskich firmach internetowych – Agora SA i Grupa Allegro.  Samozwańczy ekspert w dziedzinie social media. Zaangażowany w projekty łączące świat start-upów z dużymi korporacjami. Mentor w Mini SeedCamp Warsaw, promotor i mentor Festiwalu Start-upów 2010. Blogger z podłożem dziennikarskim.
 

(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG)

Zarejestruj sie juz dziś!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × two =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine