16.11.2012 – Dzień z Junior Enterprise

7 października 2012 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

Dzień z Junior Enterprise – PBDA Consulting oraz 3 inne organizacje w Polsce reprezentują ideę Junior Enterprise, studentów, którzy wykonują projekty i zlecenia dla firm, ale realizują to non profit, dla chęci własnego rozwoju.
Będzie to cykl konferencji mających na celu uświadomienie studentom, że można zdobyć praktykę zawodową już podczas studiów.

 

JADE Europe – konfederacja zrzeszająca około 250 juniorów z w której działa obecnie 20 000 studentów najlepszych uczelni z całego kontynentu.

PBDA Consulting – konsultingowa organizacja studencka działająca przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu od 2008 roku, zrzeszająca najlepszych studentów chcących łączyć swoje pasje i zainteresowania z praktyką biznesową i pracą dla takich klientów, jak BILBO, Extreme Tours oraz H2O Cycle

ConQuest Consulting – Organizacja działająca od 14 lat w ramach idei junior enterprises w Warszawie mogąca pochwalić się ponad 450 projektami biznesowymi z dziedziny konsultingu dla takich klientów, jak Microsoft, Google oraz Gerda

YPI Consulting – organizacja konsultingowa działająca od 2002 roku w Krakowie, zrzeszająca studentów najlepszych Krakowskich uczelni z powodzeniem realizująca projekty biznesowe z dziedziny konsultingu dla takich klientów, jak Amnesty International, Nowy Styl Group oraz Grupa Kreatywna

Zarejestruj się już dziś!

Godz. 09.30-16.45

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny, Poznań, sala 16Altum (budynek Altum)- jak dojechać?

Rejestracja

09.30-10.00

Tytuł: Kreatywne poszukiwanie swojej marki: od Listy Osborna po gamestorming

Prowazący: Inga Bielińska, Pracownia Rozwoju Inga Bielińska

Godz. 10:00 – 11:30  

Inga Bielińska – certyfikowany coach kreatywności (ACC), coach zespołów oraz trener w języku polskim i angielskim z jedenastoletnim   doświadczeniem zawodowym, zrzeszona w ICF Global i ICF Polska. http://pracowniarozwoju.wordpress.com/

Ten wykład pełen ćwiczeń omówi kwestie kreowania marki – osobistej, usługi, produktu.
Spece od marketingu zewsząd informują, że trzeba mieć swoją opowieść (marketing narracyjny), albo działać dla dobra ludzkości (marketing 3.0 Kotlera). Tyle, że nikt do końca nie mówi, w jaki sposób stworzyć unikalną narrację i głębszy wymiar swojej działalności.
Techniki kreatywne przedstawione podczas wykładu pomogą dookreślić wizerunek Twojej działalności i Ciebie, jeśli tylko je zastosujesz. 
 
(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG)

Tytuł: Junior Enterprise – Twój kierunek w stronę sukcesu

Godz. 11.30- 13.00

Agnieszka Paszkowiak

Manager ds. Marketingu i PR

PBDA Consulting

Studentka III roku Biznesu Międzynarodowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 

Z PBDA Consulting jest związana już prawie od roku, gdzie aktualnie zajmuje stanowisko Managera ds. Marketingu i PR. Specjalizuje się w planowaniu i wdrażaniu strategii promocji oraz w kreowaniu wizerunku organizacji.

Brand Ambassador ING Banku Śląskiego na UEP.

Katarzyna Kachniarz

PBDA Consulting

Pełniła funkcję Wiceprezesa ds. Personalnych w 2011 roku.

Aktualnie studiuje na V roku psychologii, specjalność Doradztwo personalne oraz pracuje w firmie manBase na stanowisku Konsultanta ds. Rekrutacji.

Swoją roczną działalność w PBDA może w skrócie opisać jako: praktyczną lekcją zarządzania zasobami ludzkimi, sprawdzianem odporności na stres podczas wielu prezentacji i wystąpień, życiowym szkoleniem z organizacji i planowania oraz odpowiedzialności.

PBDA to dla mnie niesamowici ludzie, z którymi można się zarówno zaprzyjaźnić jaki otworzyć własny biznes.

Jakub Dulny President

Marketing Manager 

ConQuest Consulting 

Prezes Zarządu oraz Marketing&PR Manager w firmie ConQuest Consulting specjalizującej się w doradztwie biznesowym oraz tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw. Naukowo związany ze Szkołą Główną Handlową oraz Politechniką Warszawską gdzie zdobywał wykształcenie. W przyszłości planuje prowadzić własną firmę, związaną z nowoczesnymi technologiami.

Bogna Mikołajewska

Vice President, Project Supervisor

ConQuest Consulting

Project Supervisor oraz Wice Prezes Zarządu w firmie ConQuest Consulting specjalizującej się w doradztwie biznesowym oraz tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw.. Aktywnie działa też w JADE Poland – polskiej konfederacji firm szerzących ideę Junior Entreprise –  jako International Manager. Naukowo, Bogna związana jest ze Szkołą Główną Handlową.
 

Szymon Kosek Prezes Zarządu, Małgorzata Ogórek Konsultant PR, Przedstawiciele YPI Consulting

Szymon Kosek, student IV roku Ekonomii oraz I roku Analityki Gospodarczej. Do krakowskiego Junior Enterprise dołączył dwa lata temu, obecnie jest Prezesem Zarządu kadencji 2012/2013. Prywatnie jest miłośnikiem wspinaczki górskiej oraz każdego gatunku muzyki (no może oprócz POPu i RAPu).

Małgorzata Ogórek, studentka IV roku Europeistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.Od maja 2011 konsultant krakowskiego Juniora – YPI Consulting. W czerwcu 2012 roku została członkiem Zarządu JADE Poland i pełni rolę Partnership Managera.
Prywatnie poza działalnością w organizacji jej ogromną pasją jest taniec, którą realizuje poprzez bycie tancerką krakowskiego Teatru Tańca DF. 

 

Maryana Semenyuk Treasurer , Przedstaiwciel JADE Headquarter

Studiowała Business Management with Marketing na University of Westminister i Copenhagen Business School. Jednocześnie udzielała się w WBC – konsultingowej firmie prowadzonej przez studentów jako International Manager. Działała na rzecz promocji idei Junior Entreprise w Wielkiej Brytanii. Obecnie silnie zaangażowana w działania JADE – europejskiej konfederacji firm realizujących ideę JE – jako Treasurer, gdzie odpowiada za działkę finansową, organizację eventów oraz za kontakt z Polską. 

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Mam pomysł na biznes właśnie go uruchomilem

Godz. 13.30-15.00

 Artur Jahns, Managing Director JAHNS Investments, Alumn PBDA Consulting

Artur Jahns – Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i studiów podyplomowych Mechanizmy Funkcjonowania Strefy Euro.

Zakładał i zarządzał PBDA Consulting (wtedy jeszcze Polish Business Development Association), studencką firmę doradczą stworzoną w myśl Idei Junior Enterprise.
Dzisiaj zafascynowany rynkami finansowymi oraz bankowością prowadzi własną firmę Jahns Investments ponad to pracuje dla Banku BZWBK SA. Inspirują go przykłady wielkich przedsiębiorstw budowanych od zera dzięki ciężkiej pracy założycieli.

Masz świetny pomysł na biznes i właśnie co uruchomiłeś własną firmę ? Wykonałeś już pierwszy krok w biznes ? Czas na drugi! Podczas naszego spotkania dowiesz się, jak również będziemy mieli możliwość porozmawiać o tym co jest istotne, co powinieneś wiedzieć i na co zwracać uwagę w “pierwszych dniach” prowadzenia własnej firmy i nie tylko. Spotkanie będzie podzielone na trzy bloki

1.      Koncepcja biznesu (w tym:
a.      model biznesowy
b.      specjalizacja
c.       produkt

2.      Sprzedaż
a.      potrzeby klientów
b.       aktywna sprzedaż

3.      Firma jako organizacja
a.      Efektywność
b.       Struktura
c.       koszty

(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG)

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Junior Enterprise trampoliną do świata biznesu

Godz. 15:15 – 16:45

Adam Tencza, Dyrektor Oddziału SIBS International, Alumn PBDA Consulting

Adam Tencza – jeden z założycieli PBDA Consulting, Obecnie CEE Division Manager – odpowiedzialny za operacje i rozwój jednego z największych europejskich procesorów płatniczych – SIBS International, w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Pracował jako Analityk Biznesowy w centrali SIBS International w Lizbonie oraz Business Developer na Polskę i Rumunię.
Absolwent Finansów i Polityki Pieniężnej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
 Założyciel oraz Członek Zarządu PBDA w pierwszej i drugiej kadencji. Prywatnie miłośnik dobrego jedzenia i podróżowania.

 

Artur Jahns, Managing Director JAHNS Investments, Alumn PBDA Consulting

 

 

 

Michał Zabłocki, Prezes Eusupport, Dyrektor Strategiczny TWD Consulting, Alumn PBDA Consulting

Michał Zabłocki – jeden z założycieli PBDA Consulting, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego, kierunków: Strategia Biznesu i Komunikacja w biznesie. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na wydziale Ekonomii.
Właściciel EUSUPORT, która zajmuje się kompleksowym rozliczaniem inwestycji oraz pozyskiwaniem funduszy UE.
Dyrektor Handlowy  TWD Consulting, firma zajmuje się energią odnawialną oraz rozwiązaniami w zakresie Kogeneracji.Dyrektor ds. kluczowych klientów firmy DONATIVUM – www.donativum.pl

 

Wojciech Skalski, Marketing Assistant (EMEA) Akamai Technologies, Alumn YPI Consulting

Obecnie student pierwszego roku SUM  Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz Marketing Assistant w Akamai Technologies.

Absolwent semestralnego kursu International Business na Uniwersytecie w Pforzheim (Niemcy). W latach 2010-11 był Managerem Marketingu w YPI Consulting.  W latach 2011-2012 pełnił funkcję członka zarządu JADE Poland ds. komunikacji.
Odbył staże i praktyki w firmach: PMR, Real i Fiat Auto Poland.
Jest laureatem XVI edycji konkursu Grasz o staż.

 

 

 

Zarejestruj się już dziś!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − eight =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine