22.11.2012 – Cytrynarium- IV edycja- Pasja, Proaktywność, Przedsiębiorczość wielkopolskich studentów i absolwentów

7 października 2012 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

Cytrynarium to już czwarta edycja spotkań z młodymi, nagradzanymi przedsiębiorcami. To czas, by poznać ciekawe pomysły, posłuchać doświadczeń i historii sukcesów, ale i trudności !

Hasło przewodnie: Pasja, Działanie (Refleksja), Sukces

Czas: 10.30-16.00

Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Sala 408 A – jak dojechać?

 

Rejestracja

Godz. 10.00-10.30

Tytuł: Pasja, Działanie, Sukces

Prowadzący: Monika Łagodzińska, Prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA, coach, pomysłodawca Cytrynarium i WPIK.pl

Czas: 10.30-10.40

 

 
Tytuł: Co wpływa na osiągnięcie sukcesu internetowych start up'ów?
 
Prowadzacy: Bartosz Burek, Prezes Zarządu, City-nav.pl (jakdojade.pl)
 
Godz. 10.40-11.25

Bartosz Burek – jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z Jakdojade.pl związał się jeszcze jako student i po dołączeniu do zespołu zmienił projekt w firmę, która działa na rynku już ponad trzy i pół roku. Początkowo był managerem projektu i uczył się rzeczywistości biznesowej wraz z rozwojem przedsiębiorstwa.

Jakdojade.pl – to serwis internetowy będący planerem podróży komunikacją miejską. Zawiera kompletną i zawsze aktualną informację pasażerską w największych polskich miastach. Główną zaletą serwisu jest możliwość wygodnego zaplanowania trasy pomiędzy dwoma dowolnymi punktami. Nagrodzony Certyfikatem Przedsiębiorczości Akademickiej 2011.

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Biznes internetowy – czy sam pomysł wystarczy?

Prowadzacy: Rafał Irla, Pomysłodawca, znajdz-prezent.pl

Godz. 11.25-12.10
 
Rafał Irla- Założyciel i CEO sieci afiliacyjnej Afiliant.com. Z zawodu programista, z doświadczenia manager. Optymalizuje działania marketingowe i wytycza nowe kierunki rozwoju firmy. Współwłaściciel księgarni internetowej Albertus.pl oraz wyszukiwarki prezentów ZnajdzPrezent.pl. Nagrodzony Certyfikatem Przedsiębiorczości Akademickiej 2009.

O wykładzie:
– czy łatwo jest rozpocząć biznes w internecie
– jakie czyhają zagrożenia
– od pomysłu do biznesu – daleka droga czy mały krok

Doświadczenia:
– jak rozpocząłem przygodę z biznesem w internecie (akademickie inkubatowy – konkurs "Pomysł na Biznes")
– jak od 3 lat zmagam się z PARPem (dotacja 8.1)
– kryzys gospodarczy a dochody w internecie

(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG,, łącznie z Centrum badań DNA)

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Centrum Badań DNA od nauki do biznesu

Prowadzący: Michał Kaszuba, Wiceprezes Zarządu, Centrum Badań DNA

Godz. 12.10-12.55

Jesteśmy nowoczesnym ośrodkiem naukowo-badawczym, specjalizującym się w prowadzeniu badań genetycznych i analizach DNA. W naszej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i metody badawcze. Gwarantujemy, że jakość naszych usług stoi na najwyższym, światowym poziomie.

Prowadzimy własne prace badawcze i współpracujemy z wieloma ośrodkami i instytucjami naukowymi i diagnostycznymi. Chcemy, aby najnowsze odkrycia naukowe w dziedzinie biologii molekularnej, były dostępne szerokiemu gronu odbiorców. Naszą wiedzę i doświadczenie wykorzystujemy w codziennej praktyce. Nagrodzony nagrodą Pozńańskiego Lidera Przedsiębiorczości 2010.

(dla studentów UEP- w ramach wykładów otwartych KDG, łącznie z znajdź-prezent.pl)

Zarejestruj się już dziś!

 

Tytuł: Jakie korzyści daje współdziałanie?
 
Prowadząca: Anna Fedorczuk, Przewodnicząca Zarządu Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych
 
Godz. 13.20-13.40

Nasza organizacja funkcjonuje od 18 lat. Misją WZPP jest reprezentowanie interesów przedsiębiorców i pracodawców oraz budowanie klimatu przyjaznego rozwojowi przedsiębiorczości w Wielkopolsce. Popieramy gospodarkę innowacyjną i zrównoważoną. Dążymy do rozwoju dialogu społecznego i obywatelskiego. Pracujemy na rzecz poprawy wizerunku przedsiębiorców. Zasiadamy w organach wojewódzkich, które decydują o lokalnym rynku pracy i przedsiębiorczości regionalnej.

Podejmujemy szereg działań takich jak realizacja konferencji, szkoleń, seminariów i dni informacyjnych zapewniając profesjonalne wsparcie i dostęp do wiedzy.  Polecamy również spotkania w ramach Klubu Networkingu „Poznaj mój biznes” oraz profesjonalne wsparcie coachingowe.

Zarejestruj się już dziś!

 
 
Tytuł: Znajdź „coś” wyjątkowego i rozwiń swój biznes
 
Prowadzacy: Bartosz Głodowski, Prezes Zarządu, Beer Fingers
 
Godz. 13.40-14.25
 
Pomysłodawca i prezes firmy Beer Fingers, a także certyfikowany trener biznesu. Otrzymał z Urzędu Miasta Poznań tytuł „Poznański Lider Przedsiębiorczości Akademickiej”, zajął również pierwsze miejsce w konkursie „Start up your life”. Na początku 2011 roku wygrał prestiżowy program telewizyjny "Dragons' Den – jak zostać milionerem". W jego przedsięwzięcie biznesowe zdecydował się zainwestować prezes spółki Bakalland. Nagrodzony Certyfikatem Przedsiębiorczości Akademickiej 2009.

 

Zarejestruj się już dziś!

Tytuł: Jak zmieściliśmy 500 tys. (grrr)kuponów.
 
Prowadzący:Miłosz Kusiciel, developer;  Kamil Kaniuk, Pomysłodawca; Sebastian Walczak, opiekun; Godealla.pl

Godz. 14.25-15.10

GoDealla, nazwa z przymrużeniem oka, ale biznes jak najbardziej poważny. Poznański serwis internetowy pozwalający odnaleźć się w gąszczu zakupów grupowych niedługo będzie świętował drugi rok istnienia.

www.GoDealla.pl (brzmi prawie jak Godzilla) to lider wśród lokalnych zniżek i kuponów rabatowych. Jako pierwsza wyszukiwarka rabatów w Polsce wysyła codzienny spersonalizowany e-mailing z okazjami z wybranego miasta i kategorii oraz prowadzi statystyki rozwoju serwisów grupowych i zniżkowych. Dziennie publikujemy średnio 600 przecenionych produktów i usług. Wyświetliliśmy już 500.000 kuponów, a miesięcznie za naszym pośrednictwem sprzedajemy oferty na ponad 1mln PLN.

Zarejestruj się już dziś!

 Tytuł: Od pomysłu do biznesu, dzięki społeczności – crowdfunding
 
 Prowadzący: Karol Król – współzałożyciel beesfund.com, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu
 
Godz: 15.10 – 15.50
 
Jako uczestnicy globalnej sieci w Internecie już nie tylko komunikujemy i kupujemy, ale organizujemy się i współtworzymy ciekawe przedsięwzięcia. Dzięki ewolucji wirtualnych społeczności powstało wiele narzędzi, dzięki którym powstają takie przedsięwzięcia jak Wikipedia. Beesfund.com to pierwszy w Polsce portal udziałowego finansowania społecznościowego. Umożliwia kreatywnym twórcom pozyskanie kapitału na realizację przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych od Internautów. 
 
Karol Król dwa lata temu założył bloga crowdfunding.pl sprowadzając informacje o tym mechanizmie do Polski. Jest zaangażowany w rozwój rynku i promocję tego mechanizmu w międzynarodowych organizacjach branżowych oraz jako współzałożyciel i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Crowdfundingu. Niedawno, korzystając z finansowania społecznościowego zebrał dzięki wsparciu Internautów środki na wydanie własnej książki… o crowdfundingu! 
 
 

15.50-16.00 Podsumowanie – Monika Łagodzińska, Marta Buchajczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 − three =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine