26.04. – Cytrynarium Uniwersytet Przyrodniczy – Podsumowanie

27 kwietnia 2013 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

booklikesTo już ostatnie w tej edycji Cytrynarium. Gościliśmy dzisiaj na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Pierwszy prelegent Dawid Piaskowski przybliżył przyrodnikom historię sukcesu swoich serwisów. Droga na szczyt nie jest łatwa, a osób podburzających wiarę w projekt jest dużo. Dawid wraz ze swoim 2 osobowym zespołem (w tym 1 programista) stworzył podstawy serwisów. Pomysł na Booklikes zrodził się w czasie, gdy Dawid szukał dobrych książek o zakładaniu i prowadzeniu biznesu. Z Booklikes, zespół dostał się do Seedcamp. Po prezentacji rozgorzała gorąca dyskusja o pozyskiwaniu funduszy na rozpoczęcie biznesu i o tym, że nie należy bać się dzielić swoimi pomysłami, bo może się okazać, że koniec końców użytkownicy nie będą przekonani do pomysłu.

JeremiePo raz drugi odwiedził nas Romuald Fabisiak z Banku Gospodarstwa Krajowego. Przybliżył
przyrodnikom historię swojej kariery w finansach, która była dość wyboista. Jak to w życiu bywa jak lepiej, raz gorzej. Teraz związany jest z inicjatywą BGK JEREMIE, która inwestuje w młodych przedsiębiorców, mających problemy z finansowaniem. Inicjatywa jest szczególnie kierowana dla młodych małych i średnich przedsiębiorstw. Nie wolno zadłużać się u niesprawdzonych podmiotów i parabanków. Również po rej prelekcji rozpoczęła się prężna dyskusja o finansowaniu przedsięwzięć.

Pierwszą część przyrodniczego Cytrynarium zamknął Maciej Mazurek, założyciel Zuchowej Studia. Od bloga do firmy prowadził też etap pośredni czyli etat. Blog może być wizytówką,zuch CV, portfolio. Można praktycznie za darmo zrobić sporo zamieszania w blogosferze. Blog uczy systematyczności, jest tamagochi, za które jesteśmy odpowiedzialni. Po raz kolejny podkreślona została rola networkingu, który nie jest wyrabianiem sobie pleców, ale pozyskiwanie kontaktów. Gdy coś się robi dobrze zaczynami mieć wpływ na otoczenie, ze względu na to, że jesteśmy rozpoznawalni. Rośniemy do roli ekspertów. Po prelekcji Maciej odpowiadał na pytania związane z blogowym światem.

Czwarta prelegentka, Anna Fedorczuk, zachęcała do przyjęcia postawy proaktywnej, gdyż przyszłość jest niepewna. Poprzednie pokolenie żyje w mentalności niedoboru, mieli przeświadczenie, że muszą cały czas walczyć. Obecnie mentalność się zmienia na mentalność dostatku, nie musimy niczego nikomu wydzierać, myślny co jest jeszcze do dostarczenia na rynek. Wiedzę należy przekładać na pracę, rozwijać swoje umiejętności. Trochę konkurujemy, trochę współpracujemy, ale nie wolno dawać się wciągnąć w wyścig szczurów, nie wolno patrzeć na każdego jak na potencjalnego konkurenta.

Już niemal tradycyjnie jako ostatni wystąpił Marek Hoffman, zanany z prowadzenia AdBustera, programu, w którym konfrontuje reklamy z rzeczywistością. Kanał na YT to nie tylko realizacja swoich pasji, ale również możliwość zarobienia . Swój sukces wiąże z tym, że zrobił coś nowego, czego nikt przed nim nie zrobił. Możliwość zarabiania na YT istnieje od niedawna. Użytkownicy zarabiają na reklamach wyświetlających się przed filmikami. Marek jest jednym z niewielu „prawdziwych” ludzi na polskim YT, dominują kanały z grami komputerowymi. Youtube inwestuje dużo by kanały były jak najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − four =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine