26.11 UP Cytrynarium

2 października 2013 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

button_r5_c1

W przypadku problemów z zapisami, prosimy o informację na jeden z poniższych adresów mailowych, będziemy odpowiadać w przeciągu 24h:
anna.kromska@fundacjaperitia.pl
beata.frankiewicz@fundacjaperitia.pl
Miejsce: UP, sala C maximum

 

Agenda:

Godzina

Tytuł

12.45-13.15

Zapisy uczestników (przed salą)

 

13.15-13.30

Powitanie gości

Prowadzące: Monika Łagodzińska Prezes Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA, Maja Spera, Koordynator WPiK.pl/Cytrynarium  więcej…

13.30-13.55

Temat: Biznes to podróż dla wytrwałych

Prowadzący:  Michał Czekalski, Internetowy Kantor więcej…

13.55-14.20

Temat: Inicjatywa JEREMIE – szansa na realizację własnych marzeń.

Prowadzący: Wojciech Kosiedowski, BGK więcej…

14.20-14.45

Temat: Pomysł na biznes, czyli rób to na czym znasz się najlepiej.

Prowadzący: Mateusz Konrad Wójcik, MKW Pracownia Przyrodniczo-Rolna więcej…

14:45-15:00

Przerwa

15.00-15.25

Temat: Kulinarny blog i projekt BlogerChef – sposób na realizowanie pasji do gotowania i organizowania ciekawych wydarzeń

Prowadząca: Katarzyna Szatkowska, Blog W krainie smaku  więcej…

15.25-15.50

Temat: Kim jest Menadżer Innowacji i komu jest on potrzebny?

Prowadzący: Mariusz Lesiecki, Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii więcej…

15.50-16.15

Podsumowanie

Prowadzące: Monika Łagodzińska Prezes Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA, Maja Spera, Koordynator WPiK.pl/Cytrynarium

 
 
 

button_r5_c1

 

Agenda szczegółowa:

foto

Maja Spera zdjęcie

Wprowadzenie –
 
Godz. 13.15-13.30
 
Prowadząca: Monika Łagodzińska Prezes  Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA, Maja Spera, Koordynator WPiK.pl/Cytrynarium,
 
 
Monika Łagodzińska
W swoich działaniach łączy 11-letnie doświadczenie biznesowe z pracą w organizacjach pozarządowych. Pracuje z przedsiębiorcami, start up-ami  oraz wszystkimi pragnącymi polepszyć swoje życie, wspierając ich ponadprzeciętny rozwój.
 
Maja Spera
Studentka II stopnia studiów – doradztwa zawodowego i personalnego na UAM, próbująca swoich sił także podczas studiowania filologii polskiej, dzięki której nadrabia czytanie klasyki każdego z gatunków. Ma długą listę zadań/pomysłów/marzeń, które z zapałem realizuje. Uwielbia pisać i bawić się słowami.  Zainteresowana światem fantastyki literackiej, ceniąca spokój i długie rozmowy z przyjaciółmi.
 
 

………………………………………………………………………………………………..

michał czekalski
Tytuł: Biznes to podróż dla wytrwałych
Godz.13.30-13.55

Prowadzący: Michał Czekalski, Internetowy Kantor

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pasjonat e-biznesu i innowacji. Po studiach całkowicie oddał się zawodowo rozwojowi internetowykantor.pl. Motto "Biznes to tworzenie innowacji, które ułatwiają ludziom życie". Odpowiedzialny za finanse, marketing i dział operacyjny.Udziałowiec Currency One SA – największego w Polsce operatora na rynku wymiany walut online.

Michał opowie o drodze, którą przebył współtworząc od zera i za prywatne pieniądze (a w zasadzie ich brak) firmę, która jest graczem nr jeden na bardzo dużym i konkurencyjnym rynku wymiany walut online po 4 latach od powstania pomysłu.

………………………………………………………………………………………………..

W.Kosiedowski

 

Tytuł: Inicjatywa JEREMIE – szansa na realizację własnych marzeń.
Godz. 13.55-14.20
 
Prowadzący: Wojciech Kosiedowski, JEREMIE, BGK
 
Ukończył Ekonomię na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu; specjalność Strategie Przedsiębiorstw. Studiował na Metropolitam University of London (Rachunkowość zarządcza) oraz w Wyższej Szkole Bankowej (Finanse przedsiębiorstw). Związany z rynkiem finansowym od połowy lat dziewięćdziesiątych. Inwestor giełdowy i walutowy, doradcza gospodarczy.
Zawodowo zajmuje się rozliczeniem i obsługą transakcji finansowych. Uczestniczył w fuzjach i przejęciach polskich przedsiębiorstw, w tym z branży energetycznej i stoczniowej. Prowadził własny biznes – galerię sztuki.
Obecnie pracuje w Banku Gospodarstwa Krajowego przy wdrażaniu Inicjatywy JEREMIE w Wielkopolsce. Prywatnie podróżnik, sędzia pływacki, miłośnik sztuki współczesnej.
 
Podczas Cytrynarium opowie o szansach związanych z prowadzeniem własnego biznesu i sposobach jego finansowania w szczególności w kontekście wsparcia MSP w ramach Inicjatywy JEREMIE.

………………………………………………………………………………………………..

Mateusz Wójcik
Tytuł: Pomysł na biznes, czyli rób to na czym znasz się najlepiej
Godz. 14.20-14.45
 
Prowadzący: Mateusz Konrad Wójcik, MKW Pracownia Przyrodniczo-Rolna
 
Absolwent Ochrony Środowiska na UAM Poznań. Właściciel firmy MKW Pracownia Przyrodniczo-Rolna oraz portalu informacyjnego dla rolnictwa cenyrolnicze.pl. Ornitolog z zamiłowania, rolnik z korzeni, przedsiębiorca z pomysłu. Niedoszły dr 😉
 

Kilka słów o stworzeniu interesu z pasji, zainteresowań i zwykłej obserwacji otoczenia. Portal cenyrolnicze.pl – największe źródło aktualnych cen rynkowych skupu i sprzedaży zwierząt hodowlanych i płodów rolnych na polskim rynku. Geneza powstania i rozwój serwisu, od śmiechu potencjalnych klientów po gorliwe prośby o współpracę. MKW Pracownia Przyrodniczo-Rolna, czyli po co komu budki dla nietoperzy i ekspertyzy ornitologiczne?

………………………………………………………………………………………………..

K.Szatkowska
Tytuł: Kulinarny blog i projekt BlogerChef – sposób na realizowanie pasji do gotowania i organizowania ciekawych wydarzeń
Godz. 15.00-15.25
 
Prowadząca: Katarzyna Szatkowska, Blog W krainie smaku
 
Biotechnolog i dietetyk z racjonalnym podejściem do żywienia i gotowania. Autorka bloga wkrainiesmaku.pl. Miłośniczka kulinarnych eksperymentów, która uwielbia poznawać nowe połączenia smaków i dzielić się swoimi odkryciami z innymi. Redaktorka książki „BlogerChef – w sieci przepisów”, wielu wydawnictw typu custom publishing, artykułów popularnonaukowych, przepisów. Zajmuje się edukacją żywieniową, prowadzeniem warsztatów kulinarnych i szkoleń. Cieszy się opinią perfekcjonistki, która lubi mieć wszystko „pod kontrolą” i „dopięte na ostatni guzik”. Świetna organizatorka z duszą naukowca. Kocha pracę z ludźmi, ambitne, kreatywne projekty i nowe wyzwania.
 
Blog kulinarny to wspaniały alternatywa zeszytu z przepisami oraz sposób na kreatywny relaks, hobby. Ale… do pewnego momentu. Potem jego prowadzenie zabiera coraz więcej czasu, pojawiają się propozycje marketingowe, potrzebujemy coraz lepszych zdjęć, wyższych statystyk. Pojawia się wtedy pytanie – czy skierować się w stronę profesjonalizacji czy pozostać jednym z wielu?
Jakie są możliwości zarabiania na blogach? Jakie blogosfera daje szanse promocji markom? Jaki stanowi potencjał marketingowy? Jakie niebezpieczeństwa skrywa? Kogo można w niej spotkać?
 
………………………………………………………………………………………………..
Lesiecki Mariusz kolor
Tytuł:Kim jest Menadżer Innowacji i komu jest on potrzebny?
Godz. 15.25-15.50
 
Prowadzący: Mariusz Lesiecki, Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii
 
Z wykształcenia biotechnolog i towaroznawca, od 2010 roku doktorant w Katedrze Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności na UP w Poznaniu.  W ramach projektu Studenckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii od 2012 roku działa jako Menadżer Innowacji na UP w Poznaniu. Zajmuje się szeroko pojętą Innowacyjną  Przedsiębiorczością Akademicką, bierze udział w kreowaniu i realizacji innowacyjnych  pomysłów studentów oraz prowadzi dla nich zajęcia szkoleniowe z cyklu „Zarządzanie  Innowacjami”. Nieustannie rozwija i wykorzystuje sieć networkingu aby realizować stawiane przed nim cele. Prywatnie pasjonat warzenia i upowszechniania kultury piwa, zapalony kibic żużla i fan polskich komedii lat 70 i 80-tych
 
Mariusz opowie o swojej codziennej pracy, kontakcie ze studentami, o ich pomysłach biznesowych oraz o tym co zrobić, żeby je zrealizować. Usłyszeć będzie również można o przeszkodach na jakie studenci natrafiają chcąc realizować swój na uczelni i jak je można przezwyciężać. Wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej serdecznie zapraszamy na spotkanie
 

………………………………………………………………………………………………..

 

button_r5_c1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × three =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine