13.11 UAM Cytrynarium

20 października 2013 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

button_r5_c1 
W przypadku problemów z zapisami, prosimy o informację na jeden z poniższych adresów mailowych, będziemy odpowiadać w przeciągu 24h:
anna.kromska@fundacjaperitia.pl
beata.frankiewicz@fundacjaperitia.pl
 

Miejsce: Wydział Historyczny UAM, ul. Św.Marcin 78, sala 118

 

Agenda:

Godzina

Tytuł

08.30-09.00

Zapisy uczestników

09.00-09.15

Powitanie gości

Prowadzący: Monika Łagodzińska, Prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA i Sławomir Kowal Samorząd Studentów UAM  więcej…

09.15-09.45

Temat: Legimi – from concept to consumer, czyli jak studentom z Poznania przyszło internety robić

Prowadzący: Mikołaj Małaczyński, Legimi, więcej…

09.45-10.15

Temat: GetUp StartUp – pierwsze kroki w biznesie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości

Prowadząca: Zuzanna Kaniewska, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości więcej…

10.15-10.45

Temat: Lean Canvas 

Prowadzący: Jakub Dudek, SpeedUp Group więcej…

10:45 – 11:00

Przerwa

 

11.00-11.30 

Temat: I ty stworzysz swoją aplikację na Facebooku! Krótka historia Fanpoint

Prowadząca: Natalia Bednarz, Fanpoint, więcej…

11.30-12.00

Temat: Zarządzanie projektami w garażu i korporacji

Prowadzący: Przemysław Gochna, projectBEING więcej…

12.00-12.30

Temat: Blogowanie lokalnie – geneza i perspektywy rozwoju poznańskiej platformy kultury i designu 'Stacja Poznań Główny'

Prowadzący: Jędrzej Franek, Blog Stacja Poznań Główny więcej…

12.30-12.40

Podsumowanie

Prowadzący: Monika Łagodzińska, Prezes Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA i Sławomir Kowal Samorząd Studentów UAM, więcej…

 
 
 

button_r5_c1

 

Agenda szczegółowa:

 

monika fotokowal sławomir lg11

Wprowadzenie –
 
Godz. 09.00-09.15
 
Prowadzący: Monika Łagodzińska, Prezes  Fundacji Kształcenia Ustawicznego PERITIA i Sławomir Kowal, Samorząd Studentów UAM, 
 
Monika Łagodzińska – łączy 11-letnią karierę zawodową związaną z budowaniem i zarządzaniem zespołami, tworzeniem struktur oraz procesami organizacyjnymi w różnych wymiarach w firmach, z pracą na rzecz III sektora.
Wielokrotnie wdrażała w życie projekty nowych rozwiązań biznesowych, dokonując następnie ich regularnego przeglądu i wprowadzając kolejne usprawnienia (continues improvement).
Aktualnie prowadzi również sesje coachingowe z osobami zarządzającymi, kadrą managerską, przedstawicielami organizacji pozarządowych i młodzieżą.

Sławowir Kowal – Student I roku studiów II stopnia na kierunku historia. Człowiek wielu zainteresowań i działań, zawsze z mnóstwem „spraw do załatwienia”. Nie potrafi usiedzieć za długo w jednym miejscu: studiuje, pracuje, działa w samorządzie studenckim i udziela się w III sektorze. Niepoprawny optymista, który wierzy, że pozytywnym myśleniem i własną pracą można nawet… góry przenosić. Samotnik-myśliciel z tendencją do hipsterstwa i odrobiny ryzyka.  Uwielbia mocną herbatę z cytryną oraz nie ufa osobom, które nie lubią słodyczy.  

……………………………………………………………………………………………….
mikolaj_malaczynski_fot_casual2
Tytuł Legimi – from concept to consumer, czyli jak studentom z Poznania przyszło internety robić
 
Godz. 09.15-09.45
 
Mikołaj Małaczyński, Legimi
 
Mikołaj Małaczyński jest prezesem i współzałożycielem firmy Legimi Sp. z o.o., rozwijającej autorską platformę czytania ebooków w chmurze oraz technologie dla branży e-książek.Autor licznych wystąpień i opracowań  na temat rozwoju rynku publikacji elektronicznych w Polsce i za granicą, m.in. Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku i Frankfurcie nad Menem.
 
Mikołaj jest Absolwentem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Programu Harvard Business School – Management. Laureat międzynarodowych konkursów z dziedziny informatyki, w tym międzynarodowego finału Microsoft Imagine Cup w Seulu i Paryżu. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Studiował także na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii i Siegen w Niemczech.
 
Startup – jak to działa na przykładzie księgarni Legimi. Prezentacja dla wszystkich, którzy chcieliby poznać pozytywny przykład z poznańskiego podwórka. O błędach i sukcesach zespołu Legimi oraz praktycznym zastosowaniu zasady Lean Startup.
………………………………………………………………………………………………..
Zuzanna Kaniewska1
Tytuł: GetUp StartUp – pierwsze kroki w biznesie z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości
 
Godz.09.45-10.15
 
Prowadząca: Zuzanna Kaniewska, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
 
Dyrektor AIP Poznań, studentka MBA i  współwłaścicielka firmy SemStar pozycjonującej strony internetowe.
 
Masz pomysł na biznes, ale przerażają Cię formalności i samodzielne prowadzenie firmy? Przyjdź posłuchaj, a dowiesz się jak w prosty sposób zrealizować swoje marzenia o własnym przedsiębiorstwie.

………………………………………………………………………………………………..

Sppedup group
Tytuł: Lean Canvas 
 
Godz.10.15-10.45
 
Prowadzący: Jakub Dudek, SpeedUp Group

Jest analitykiem biznesowym w SpeedUp Innovation, to do niego trafia większość projektów. Poddaje je wstępnej ocenie, przygotowuje raporty.

Kuba ukończył Liceum Św. Marii Magdaleny w Poznaniu w profilu z rozszerzonymi matematyką, geografią, fizyką i językiem angielskim oraz studia licencjackie, specjalizacji Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. Obecnie kształci się na studiach magisterskich na Wydziale Zarządzania poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, gdzie jest również członkiem SKN Inwestycji Kapitałowych „PROFIT”.
Poza rynkami finansowymi Kuba pasjonuje się sportem. Gra w piłkę nożną (jest aktywnym zawodnikiem Szturmu Junikowo), jeździ na nartach i pływa na windsurfingu. 

………………………………………………………………………………………………..

zdjęcie Natalia Bednarz
Tytuł: I ty stworzysz swoją aplikację na Facebooku! Krótka historia Fanpoint
 
Godz. 11.00-11.30
 
Prowadząca: Natalia Bednarz, Fanpoint 
 
Człowiek-orkiestra w firmie Fanpoint, obecna w niej od samego początku. Dba o dobry wizerunek firmy, odpowiada za kontakty z kluczowymi klientami, tworzy i wdraża dla nich kreatywne strategie działań na Facebooku, wspiera fundacje i stowarzyszenia, jest copywriterką, a także pisze firmowego bloga. Studiowała filozofię na UAM i Public Relations na UE w Poznaniu. O Facebooku, aplikacjach i dobrych praktykach w Social Media opowiadała na takich eventach, jak Now!GoOnline w Warszawie, Internet ASAP w Krakowie czy Social POZnań w Poznaniu. W wolnym czasie redaguje dział kulturalny i przeprowadza wywiady dla lifestyle’owego poznańskiego magazynu FRESHMAG.
 
Na początku była przyjaźń i lata doświadczeń w pracy nad aplikacjami dla portalu Facebook, szytymi na miarę pojedynczego klienta. Iskrą, która dała początek Fanpoint, był pomysł, by na bazie powtarzających się próśb i oczekiwań stworzyć aplikacje na tyle uniwersalne i intuicyjne, by każdy mógł sam dopasować je do swojej koncepcji. Co jeszcze złożyło się na sukces? Doskonała obsługa klienta, otwartość na sugestie i ciągle rozwijana technologia, która zyskała uznanie nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami.
 
………………………………………………………………………………………………..
Przemek Gochna
Tytuł: Zarządzanie projektami w garażu i korporacji
 
Godz. 11:30 – 12:00
 
Prowadzący: Przemysław Gochna, projectBEING
 
Posiada 9 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami informatycznymi i biznesowymi. Jako kierownik projektu prowadził kluczowe projekty firmy Żabka Polska między innymi stworzenie nowej sieci sklepów Freshmarket oraz wdrożenie procesów zarządzania cennikami i promocjami. Ma doświadczenie w praktycznym zastosowaniu metodyk projektowych PMBoK, CCPM oraz zwinnych metodyk Agile SCRUM oraz Kanban.
Połączenie 4 letniego doświadczenia programisty systemów SAP z doświadczeniami w roli kierownika projektu oraz analityka daje mu unikalne zrozumienie złożoności zarządzania zespołami specjalistycznymi. Uczy osoby z zespołów projektowych praktycznego zastosowania narzędzi oraz dobrych praktyk. Chętnie dzieli się wiedzą realizując cykl szkoleń w zakresie analityki biznesowej i zarządzania projektami. Wspiera procesy transformacji organizacji w zakresie zarządzania projektami oraz rozwoju środowisk IT.
 
Otoczenie biznesowe zmienia się coraz szybciej. Zaczynając od mikro przedsiębiorstw do korporacji w obszarze zarządzania projektami działają te same narzędzia ale w inny sposób. Celem prezentacji jest przedstawienie najważniejszych mechanizmów zarządzania zmianą i projektami w organizacjach różnej wielkości.

………………………………………………………………………………………………..

jf
Tytuł: Blogowanie lokalnie – geneza i perspektywy rozwoju poznańskiej platformy kultury i designu 'Stacja Poznań Główny'
 
Godz. 12:00 – 12:30
 
Prowadzący: Jędrzej Franek, Blog Stacja Poznań Główny 
 
Oficjalnie student stosunków międzynarodowych na ostatniej prostej swojej sformalizowanej edukacji. Osobiście pasjonat zorganizowanej przestrzeni i niezrealizowanej idei modernistycznego społeczeństwa wpisanego w architekturę i architektury wpisanej w społeczeństwo. Amatorsko bada postęp w relacji człowieka z maszyną i technologiczne aspekty rozwoju osobistego. Obecnie pracuje dla Fundacji Klaster Poznań i zarządza projektem "Dawne fyrtle", który ma być wirtualnym wehikułem czasu dla Poznania.
 
Jak pączkował projekt, który miał udowodnić naszym znajomym, że wbrew temu co sądzą, w Poznaniu 'coś się dzieje'?  W jaki sposób chcemy sprawdzić, czy na kulturze rzeczywiście nie da się zarobić i dać zarabiać innym?  Stacja Poznań Główny jako twór uruchamiający dyskusję o pragnieniu lepszego Poznaniu pełnego kreatywnych ludzi i ciekawych wydarzeń dla każdego mieszkańca.
 

 

………………………………………………………………………………………………..
 

button_r5_c1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + ten =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine