Blog 15.02.2013r. Otwieramy cykl: Młodzi, wielcy przedsiębiorcy (nie) znani lub mało znani z Wielkopolski! Na początek – Internetowykantor.pl

15 lutego 2013 by Fundacja Peritia / Tags: , , , , / 0 Comments

Podczas ostatniej edycji WPIK.pl w listopadzie 2012r. otrzymaliśmy dość (dla nas) zaskakujące sygnały, że nasi przedsiębiorcy , którzy byli prelegentami podczas Cytrynarium , czy seminarium „Coaching i mentoring w służbie przedsiębiorczości” są takimi „no-name’mami”. Że owszem Microsoft, Google, może Facebook (Zuckerberg ) coś jeszcze mówi, ale cała reszta osób jest zupełnie nieznana. 

Postanowiliśmy coś z tym zrobić i właśnie zaczynamy nowy cykl „Młodzi, wielcy przedsiębiorcy  (nie) znani lub mało znani z Wielkopolski!”, gdzie będziemy prezentować ich sylwetki i dokonania. 

Liczymy na Wasze sugestie, o kim mamy napisać, a numer pierwszy zaczynamy od firmy Internetowykantor.pl, dziś już spółki akcyjnej.  

Internetowykantor.pl SA. powstał w 2010 roku i już rok później w 2011r. został nagrodzony I nagrodą w kategorii Mikro Przyszłości w konkursie „i-Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski” przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którą otrzymują młode firmy (działające nie dłużej niż 24 miesiące), z powodzeniem łączące technologiczną innowacyjność z wysokimi efektami ekonomicznymi. 

Potem przyszły kolejne wyróżnienia, a pod koniec ubiegłego roku Michał Czekalski i Łukasz Olek, pomysłodawcy i właściciele Internetowykantor.pl, zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez PKPP Lewiatan „Biznes. Dobry wybór”. Celem konkursu było wyłonienie w każdym województwie galerii przedsiębiorców, którzy osiągnęli sukces w biznesie, a zarazem angażują się społecznie i są odpowiedzialnym pracodawcą.   

 

O drodze do sukcesu i gdzie szukać innowacyjnych pomysłów rozmawialiśmy z Michałem Czekalskim, jednym z założycieli.

WPiK.pl: Skąd pomysł na taką działalność?

Michał Czekalski: Z życia! Potrzebowałem kupić euro na podróż poślubną, odwiedziłem trzy kantory, w których były niekorzystne kursy i niemiła obsługa i pomyślałem: czemu nie mogę tego zrobić przez Internet?! To był tylko zalążek. Natychmiast podzieliłem się pomysłem z Łukaszem, a kiedy wróciłem z powrotem do Polski czekała już na mnie gotowa koncepcja biznesowa do przedyskutowania…  

WPiK.pl: Ile mieliście kapitału na start?

M.Cz.:W stosunku do dzisiejszej skali naszej działalności bardzo niewiele. Musieliśmy optymalnie dysponować dosłownie każdą złotówką!  

WPiK.pl: Pamiętacie pierwsze 6 miesięcy działalności kantoru/firmy? Co Was zaskoczyło?

M.Cz.: Oczywiście. To był pierwszy biznes, któremu oddaliśmy się całkowicie w każdym aspekcie. I właśnie to jak ogromnym wysiłkiem jest praca nad rozwojem nowego biznesu było największym zaskoczeniem. Trzeba było zapomnieć o życiu poza kantorem, pierwsze miesiące pochłaniały cały czas, wszystkie myśli i wszystkie siły.  

WPiK.pl: Co poczuliście, gdy dostaliście pierwszą nagrodę?

M.Cz.: Poczuliśmy się docenieni. Wiedzieliśmy, że nasza firma ówcześnie już z kilkoma pracownikami jest świetna w każdym calu, ale pierwsza nagroda w konkursie i-Wielkopolska upewniła nas, że obraliśmy dobrą drogę.  

WPiK.pl: Jakie plany na przyszłość?

M.Cz.: Rozwój! Mamy bardzo dużo projektów i chcemy zajmować jak najwięcej miejsca na polskim rynku. Poza tym przygotowujemy się do ekspansji na zagraniczne rynki.  

WPiK.pl: Jakieś rady dla młodych, pełnych zapału, ale bez pomysłów?

M.Cz.: Według mnie liczy się ciężka praca, konsekwencja i wiara we własne siły. Nie można się poddawać nawet, jeżeli nie widać światełka w tunelu. W grze pozostają tylko najmocniejsi. Przez pierwsze 8 miesięcy działalności wymieniliśmy tyle walut ile dzisiaj wymieniamy przez jeden dzień:) A rada dla ludzi bez pomysłów? Przedsiębiorczość nie jest dla każdego i nie da się moim zdaniem tak po prostu wymyślić i założyć innowacyjnej, skalowalnej firmy, a później doprowadzić do jej sukcesu. Po drugie pomysły przychodzą z życia. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby ktoś, kto cały dzień leży na kanapie mógł wymyślić cokolwiek innowacyjnego. Im bardziej dynamiczne środowisko, w którym żyjesz, tym więcej pomysłów przyjdzie Ci do głowy. Po trzecie warto czytać dobre książki o biznesie. Mam całą listę genialnych pozycji ale na pierwszym miejscu stawiam "Strategię Błękitnego Oceanu".

WPiK.pl: Dziękujemy:)  

 

Michał Czekalski, Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pasjonat e-biznesu i innowacji. Po studiach całkowicie oddał się zawodowo rozwojowi internetowykantor.pl. Motto "Biznes to tworzenie innowacji, które ułatwiają ludziom życie!". Odpowiedzialny za finanse, marketing i dział operacyjny. Więcej o Internetowykantor.pl SA!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine