20.09.2013 Kość do gier, jakiej jeszcze nie było – DICE +

20 września 2013 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

Patryk Strzelewicz jako 19-latek zaczął samodzielnie rzeźbić kości do gier RPG. Jego bogato zdobione akcesoria zyskały uznanie na całym świecie i już niedługo jego firma wypuści do sprzedaży najbardziej innowacyjną kość do gier, która łączy się bezpośrednio z urządzeniami mobilnymi – DICE +. Oto kilka słów od Patryka.

http://dicepl.us/

http://q-workshop.com/
 
WPiK: Czego brakowało kostkom, że trzeba było wymyślić nową?

Patryk Strzelewicz: Tradycyjnym kostkom nie brakuje niczego 🙂 DICE+ to zupełnie nowa kategoria, produkt ten jest kontrolerem do gier, który łączy dwa światy – świat tradycyjnych gier planszowych ze światem gier multimedialnych. Ideą, która przyświecała stworzeniu kostki elektronicznej był powrót do tradycji wspólnego grania, co niestety w dzisiejszym skomputeryzowanym świecie staje się rzadkością. Dzięki DICE+ możemy cieszyć się wszystkimi zaletami które daje nam nowa technologia, mogąc przy tym w interaktywny sposób dzielić chwile zabawy z najbliższymi.

Spodziewaliście się wizyty kanclerz Merkel i premiera Tuska podczas targów CeBIT 2013? Musiała być to duża nobilitacja.

Tak, wiedzieliśmy o tym że to właśnie oni dokonają uroczystej inauguracji targów CeBIT 2013. Było nam niezmiernie miło gdy dowiedzieliśmy się, że DICE+ został wybrany jako produkt reprezentujący osiągnięcia polskiego sektora IT.

Czy trudno było wyprodukować i sprzedać pierwszą kostkę?

Droga do wyprodukowania pierwszej kostki elektronicznej była długa i pełna wyzwań. Prace nad DICE+ rozpoczęły się już w roku 2010 i trwały ponad 2 lata. Masowa produkcja kostki rozpocznie się za kilka tygodni a w drugiej połowie roku trafi ona na półki sklepowe w ponad 30 krajach na całym świecie.

Czy pracujecie nad czymś nowym, co kolejny raz zaskoczy świat?

DICE+ to początek drogi, którą mamy nadzieję, że firma Game Technologies będzie z sukcesem szła przez wiele lat. Mamy bardzo dużo pomysłów, które w odpowiednim czasie będą wdrażane. Na chwilę obecną jesteśmy skupieni na rozwijaniu funkcjonalności kostki elektronicznej i współpracy z firmą Synergy-IT oraz z deweloperami z całego świata przy tworzeniu nowych gier z nią kompatybilnych. Z pewnością jednak w przyszłości rozszerzymy swoją ofertę a to, co dokładnie się w niej znajdzie niech na razie pozostanie tajemnicą.
 
 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − ten =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine