16.04.2013 – Cytrynarium UEP – Podsumowanie

16 kwietnia 2013 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

 

booklikesPierwszym prelegentem był Dawid Piaskowski założyciel Booklikes.com i Okazjum.pl. Opowiedział o blaskach i cieniach założenia start upu. Booklikes nie od razu był hitem, potrzeba było czasu i wiele nerwów by pomysł zaskoczył.  Jednak bardzo chwali sobie prowadzenie własnego interesu. Recepta Dawida to czytać, czytać, czytać. Czytanie kształtuje, zwłaszcza „Pitching Hacks!”. Na stronie dawidpiaskowski.com znajduje się półka pełna książek dla start upowców. Rozwiązania same się nie sprzedają, trzeba być marketingowcem.

DICE +Cytrynarium

Kolejną występującą jest Oliwia Mandziuk. Opowiedziała nam o wiarze i pomyśle potrzebnym do rozwoju Q-Workshop. Założyciel firmy Patryk Strzelewicz miał przede wszystkim pasję i entuzjazm,  które pozwoliły na rozwój. Przedstawiał wszystkim swój projekt, był wyjątkowo entuzjastyczny i tym właśnie entuzjazmem zaraził innych przedsiębiorców. Momentem krytycznym prowadzenia Q-Workshop był pożar w fabryce kostek, ale Patryk Strzelewicz wyszedł z tarapatów obronną ręką. Mając wizję trzeba brnąć do przodu i dawać z siebie 150%, bo momenty,  w których brakuj sił trzeba dawać z siebie jeszcze więcej, bo to są momenty kluczowe.  Dice + działa od 3 lat. Oliwia zostawiła dla RPGowców kostki do gry. 

Po przerwie o Lubimyczytac.pl opowiedziała nam Izabela Sadowska. W ramach mowy motywacyjnej Izabela przybliżyła nam swoje studyjne doświadczenia potrzebne by utrzymać się w Poznaniu. Przy okazji rozwinęła swój networking, znalazła wiele kontaktów potrzebnych w prowadzeniu serwisu.  Kwestie marketingu i PR skłoniły ją by pójść na studia podyplomowe. Następnie przez 2 lata zdobywała swoje pierwsze rysy marketingowe w agencji.  Po redukcji etatów w agencji Izabela założyła swoją agencję PR. Podczas prowadzenia agencji  dostała propozycję prowadzenia prowadzenia serwisu Lubimyczytać.pl.

Czwarty prelegent AdBuster (Marek Hoffman), zaprezentował nam swoją historię  profesjonalnego YouTubera. Pierwszy filmik był kompletnie amatorski, ale zrobił w internecie furorę. Liczba jego subskrybentów cały czas rośnie. W komentarzach znalazł inspirację do założenia swojego sportowego kanału.  Marek Hoffman jest jednym z dwóch najpopularniejszych „prawdziwych ludzi” na YT. Prawdziwych ponieważ poza Markiem i Niekrytym Krytykiem najpopularniejsze są kanały z grami komputerowymi. Presja wywierana na twórców jest wielka. Czasem można popaść w depresję twórczą.  Nie jest to łatwa praca. AdBuster jest antykomercyjny z założenia, ale dostał kilka propozycji product placement, które odrzucił.  Oby wszystkie Cytrynaria przebiegały w tak miłej atmosferze. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 1 =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine