Blog – WPiK, czyli chcieć i umieć więcej! 12-27.11.2012

12 grudnia 2012 by Fundacja Peritia / / 0 Comments

Można siedzieć na krześle z założonymi nogami i narzekać, że jest kryzys. Można jednak też wziąć los we własne ręce i starać się w przedsiębiorczy sposób nim kierować. O tym jak to zrobić opowiadali prelegenci podczas II edycji wydarzenia „Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna”.

Wielkopolska Przedsiębiorcza i Kreatywna, czyli w skrócie WPiK, to cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów oraz wykładów przeznaczonych dla ambitnych i zainteresowanych rozwojem studentów. W ramach zajęć wspólnie uczymy się jak pogłębiać swoje umiejętności i gdzie znaleźć odpowiednią formułę ich realizacji. Trenerami są przedsiębiorcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych. Nie liczy się kierunek studiów i zainteresowania – ważne jest to, aby chcieć działać więcej i lepiej.

Całe przedsięwzięcie stawia sobie trzy główne cele. Po pierwsze, zachęcenie uczestników do odpowiedzenia sobie na pytanie: jak być pro-aktywnym, przedsiębiorczym i jak w pełni świadomie kształtować własny rozwój? Po drugie, nabywanie przez młodych ludzi cech przedsiębiorczych oraz kompetencji biznesowych, przydatnych na rynku pracy. Po trzecie wreszcie, zapoznanie się z różnymi źródłami finansowania działalności, dzięki której realizowane są plany i marzenia.

W listopadzie 2012 roku odbyła się II edycja Wielkopolski Kreatywnej i Przedsiębiorczej. Prelegentami byli przedsiębiorcy i wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie marketingu, audytu, handlu i sprzedaży, public relations, komunikacji, zarządzania zasobami ludzkimi oraz treningu osobowego. Pełną listę ekspertów można znaleźć na stronie wpik.pl.

W każdej kolejnej odsłonie wydarzenia bierze udział coraz większa liczba uczestników. W drugą edycję zaangażowanych było aż 436  osób z różnych uczelni. Liczba zgłoszeń/zapisów na WPiK.pl (seminaria i warsztaty) wyniosła łącznie 618 osób.

Czego i od kogo się nauczyli można sprawdzić oglądając poniższy film:

http://www.youtube.com/watch?v=k1ZRuqycRl8&feature=BFa&list=PLpWR-YmOx0mIsVjbACUHSo6DEc4fuis5T

Kolejna, trzecia już edycja Wielkopolski Kreatywnej i Przedsiębiorczej już wiosną 2013 roku.
Nie wahaj się – przyłącz się do rozwoju!

Kliknij aby zobaczyć całą listę wydarzeń z cyklu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × five =

 
Jesteśmy na:

Polub nas!Masz sugestię? Daj znać!

Odwiedziło nas:
osób
Dziękujemy!

Kontakt

Fundacja Kształcenia Ustawicznego PERITIA
ul. Artura Grottgera 16/1
60-758 Poznań

KRS: 0000352885

Tel. +48 502 623 505
Email: biuro@fundacjaperitia.pl
  • Facebook
  • GoldenLine